Oxford Dil Okulu Gozlemleri

A typical day in Oxford, Huseyin Ulukuz 2015
A typical day in Oxford, Huseyin Ulukuz 2015

Zaman zaman Ankara’daki dil kursundaki arkadasimlarimi ozluyorum. Iste boyle zamanlarda, bazen bizzat bulusup (Philadelphia’da olanlar ile), bazen bir mail atarak, aradaki mesafeleri azaltmaya calisiyoruz. Onceki gun, su an Oxford’da dil egitimi alan baska bir YLSY burslusu, Huseyin’e mail atarken, aklima oradaki gozlemlerini yazdirmak geldi. Biliyorum ki Huseyin kendini yazarak ifade etmeyi seven caliskan biri, bu yuzden bu istegimin ona eziyet olacagini dusunmuyordum.

Nitekim, ertesi gun bana detayli bir inceleme yazisi gondermis. (Ne kadar mutlu oldugumu anlatamam, tesekkurler Huseyin). Asagida onun Oxford ve Ingiltere’ye ait gozlemlerini bulacaksiniz. Huseyin ile iletisime gecmek icin asagidaki iletisim formunu doldurabilirsiniz.

Continue reading

Ocak ayı Ek-1 burs listesi

http://newyork.meb.gov.tr/www/ocak-ayi-ek-1-burs-listesi/icerik/241
http://newyork.meb.gov.tr/www/ocak-ayi-ek-1-burs-listesi/icerik/241

Ocak ayı Ek-1 burs listesi Bakanlığımız tarafından hazırlanarak Ataşeliğimize gönderilmiştir.

Öğrencilerimizin gerek telefonla Ataşeliğimizi arayarak, gerekse e-posta yoluyla burslarının gelip gelmediğine dair yoğunlaşan sorularının oluşturduğu zaman kaybını ve iş yükünü önlemek amacıyla, Bakanlığımızca gönderilen listeler sayfamızda yayınlanmaktadır.

Listeye ilişkin meblağ Ataşeliğimiz banka hesabına aktarıldığında, öğrencilere dağıtılmak üzere bankaya talimat verilecektir. Henüz banka hesabına para girişi olmamıştır. Bakanlığımızdan yapılan para transferinin hesaba intikali zaman zaman iki haftayı geçebilmektedir.

Listede adı yer almayan öğrencilerimiz için, yine gereksiz telefon ya da e-posta trafiğine yol açılmaması bakımından, Bakanlığımızca ek listeler hazırlanarak burs gönderilmesi uygulamasının devam ettiğini hatırlatmakta fayda görülmektedir.

Burslarının hesabında bir hata olduğunu düşünen öğrencilerimizin, öncelikle durumu Bakanlığımız ilgili birimine bildirmeleri önerilir.

Saygıyla duyurulur.

Continue reading

Burslu Öğrenci Tez Bilgi Formu doldurulması hakkında

http://newyork.meb.gov.tr/www/burslu-ogrenci-tez-bilgi-formu-doldurulmasi-hakkinda/icerik/242
http://newyork.meb.gov.tr/www/burslu-ogrenci-tez-bilgi-formu-doldurulmasi-hakkinda/icerik/242

Bakanlığımız Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim genel Müdürlüğünden alınan bir yazıda; 1416 sayılı Kanun kapsamında bölgemizde lisanüstü seviyede öğrenim gören öğrencilerin akademik çalışmalarını ve burs programının verimliliğini değerlendirmek üzere veri bankası oluşturulduğu bildirilerek, bölgemizde öğrenim gören bütün resmi burslu öğrencilerin Burslu Öğrenci Tez Bilgi Formunu doldurmaları ve en geç 6 Şubat 2015 tarihinde Bakanlığımıza uşlaşacak şekilde gönderilmesi istenmiştir.

Bu doğrultuda, bölgemizde bulunan 1416 sayılı Kanun kapsamındaki bütün öğrencilerin 04 Şubat 2015 Çarşamba gününe kadar, ekte linki yer alan Burslu Öğrenci Tez Bilgi Formunu doldurarak çıktı alıp, her sayfası imzalı bir örneğini .pdf formatında taranmış halde bilgi@egitimataseliginy.org e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

Saygıyla duyurulur.

Burslu Öğrenci Tez Bilgi Formununa ulaşmak için tıklayınız. (.docx) (.xlsx)